Új hónap – újra ismerkedéssel indultak a kihívások.
Legutóbb írtam arról, hogy kísérletezni kezdtem egy heti tervezővel a bullet journalomban – most már elég magabiztosan állíthatom, hogy a koncepció működik.
A bullet journalos tervező metódusom felépítése most ez:
- A havi oldalakon nagy áttekintést adok a hónapomról (hálalistát vezetek, emlékeket őrzök, figyelem a szokásaimat, áttekintést adok magamnak a várható/elmúlt eseményekről).
- A heti oldalakon tervezek (napi és heti teendőket és programokat követek) – ez vált a “könyvjelzőm otthonává”, azaz itt nyílik ki alapértelmezetten a bullet journalom.
- A napi oldalakon logbook stílusban naplót vezetek – vagy feljegyzek bármit, amihez csak kedvem támad (például a kézírás gyakorlatokat, listákat, stb.).
A bullet journal “szárnysegédeiről”, kiegészítőiről is volt már szó az elmúlt hónapban is – ez természetesen ismét szóba került.
Most ezzel a két példával rukkoltam elő:
- Az egészségem megőrzése érdekében kitűzött szokásaimat a bullet journalom egyik havi oldalán követem a többi szokásommal együtt, de az okosórám és rajta a fitness alkalmazás is nagy segítséget nyújt ehhez.
- Bullet journal ide vagy oda, ha nagyobb időszakok áttekintéséről van szó, még mindig az működik a legjobban a számomra, ha kiterítek magam elé egy minél nagyobb papírt és azon vázolom fel a naptárt. Aztán persze a határidők, összefoglalók és egyebek mehetnek az aktuális tervezőmbe.
És az egyebek – nagy célok, kis betűk, kedvenc idézetek, egyesek és nullák. :)